Jdi na obsah Jdi na menu
 


Islandský kůň

18. 8. 2011

Islandský kůň

Původ : Island.
Kohoutková výška : Mezi 125 a 140 cm.
Zbarvení : Inslandší poníci jsou většinou vraníci nebo hnědáci, ale vyskytují se i ryzáci, bělouši a občas také strakáči. Ryzáci mívají světlejší hřívu a ocas.
Charakter : Je to velmi přítelský, odvážný a spolehlivý poník. Vykazuje velkou vytrvalost při překonávání dlouhých vzdáleností.
Exteriér : Islandský pony má má v poměru ke svému tělu velkou a těžkou hlavu s mylými ušními boltci. Trup je zavalitý, končetiny krátké. Hříva a ocas jsou bujné, srst je hrubá a hustá.
Možnost využití : Původně sloužil jako horský pracovní kůň, neboť bez problémů snáší tvrdé horské životní podmínky. Od pradávna slouží jako kůň soumarský i jezdecký.
Chody : Nápadné u tohot plemene jsou chody mimochod a tolt. Mimochod je klusový pohyb, při kterém jdou pravá přední a pravá zadní současně dopředu. Tolt je v podstatě rychlý čtyřdobý mimochod, pohyb mezi krokem a klusem. Toto plemeno má tedy pět základních chodů. Pohyby jsou velmi jisté i v těžce schůdném terénu. Tento malý kůň má navíc také skokový talent.
Zajímavosti : Tito poníci se nesmějí obsednout dříve než v pěti letech, neboť později dospívají. Zato jsou však velmi výkonní, silní, zdraví a dloho plodní. Islandského poníka absolutně není vhodné chovat ve stáji. Tento koník se může nechat celoročně venku, což je navíc dobré pro jeho svaly, kůži a plíce.Jeho hustá zimní srst ho udrží v teple i přesto, že je velký zimní mráz. V létě však potřebují ochranu před prudkým sluncem.

Islandský kůň
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář